Местен фокус
Започна изпълнението на проект за цялостната реконструкция на 11 улици в Сандански
7438
Икономика
Започна изпълнението на проект за цялостната реконструкция на 11 улици в СанданскиВ Сандански започна изпълнението на проект за реконструкция и изграждане на водопроводна и канализационна мрежа, заедно с пътни и тротоарни настилки на единадесет улици. Проектът е една от най-мащабните инвестиции в последните години, насочена към подобряване на градската среда и качеството на живот на жителите.На символичната първа копка, с която беше поставено началото на проекта, присъстваха министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, народните представители Костадин Стойков и Георги Георгиев, областният управител на Благоевград Георги Динев, общински съветници, граждани.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 11 Ноември 2025, 16:08 ч.
В Сандански започна изпълнението на проект за реконструкция и изграждане на водопроводна и канализационна мрежа, заедно с пътни и тротоарни настилки на единадесет улици. Проектът е една от най-мащабните инвестиции в последните години, насочена към подобряване на градската среда и качеството на живот на жителите. На символичната първа копка, с която беше поставено началото на проекта, присъстваха министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, народните представители Костадин Стойков и Георги Георгиев, областният управител на Благоевград Георги Динев, общински съветници, граждани. Архиерейският наместник на Санданска духовна околия отец Георги Танчев в съслужение с отец Николай Златински и Антон Ангелов отслужиха тържествен водосвет. Проектът обхваща улиците: „Марица“, „Воден“, „Христо Смирненски“, „Петър Сарафов“, „Княз Борис I“, „Васил Левски“, „Св. св. Кирил и Методий“, „Стою Хаджиев“, „Св. св. Козма и Дамян“, „Ангел Столинчев“ и „Алея на дипломата“, с обща дължина близо 4900 метра. В проектните дейности е предвидена подмяна на улични канализационни клонове с дължина около 3357 метра, изграждане на нова водопроводна мрежа - 5171 метра, изграждане на два дъждопреливника в районите на „Алея на дипломата“ и градския пазар, подмяна на асфалтовата настилка с дължина 3493 метра, обновяване на тротоарни площи и подмяна на улично осветление и озеленяване чрез засаждане на нови дървета, което ще допринесе за по-приятна и екологична градска среда. Общата стойност на инвестицията е 13,5 милиона лева без ДДС, а изпълнител на строително-монтажните дейности е „Път – ГМ“ ДЗЗД. Кметът Атанас Стоянов подчерта, че проектът е част от дългосрочната визия на община Сандански за модерна, подредена и устойчива градска среда: „С днешната първа копка поставяме началото на един проект, който ще реши дългогодишни проблеми и ще осигури по-добри условия за живот на хората“, каза кметът. От своя страна министър Иван Иванов поздрави общината за активната работа и подчерта значението на подобни проекти за развитието на регионите. Събитието завърши с традиционния обичай за здраве – хляб и сол, а с първата символична копка бе поставено началото на нов етап в развитието на Сандански.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
|
|
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
Радиопрограми



Тикер
7438
ЗАПАЗИ
Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с Мухамад Анис Мата, заместник-министър на външните работи на Република Индонезия, като част от неговата работна обиколка ...